Czy warto uszyć suknię ślubną na miarę?

Atelier mody, które specjalizuje się w szyciu sukien ślubnych na miarę , stanowi, moim zdaniem, idealne rozwiązanie dla Panien Młodych, które pragną mieć suknię wyjątkową i dopasowaną do wymagań figury. Celem jest zaprojektowanie i uszycie kreacji, która ma być niepowtarzalna i niespotykana w żadnym salonie z sukniami ślubnymi.

Czy suknie w salonach są szyte na miarę?

Piękna Natalia w sukni tuż przed wyjściem

Natalia Rubiś uszyła swoją przepiękną suknię na miarę w Atelier Kamy Ostaszewskiej.

Suknie ślubne szyte w atelier dają gwarancję bycia faktycznie na miarę. Świadczą o tym m.in. przymiarki, szczególnie ta pierwsza, na której jeszcze nie ma gotowej sukni ze zdobieniami, tylko główna forma i kształt.

Suknie dla salonów są szyte najczęściej na standardowy europejski rozmiar (np. 38) i później dopasowywane do figury w przysalonowej pracowni krawieckiej. Dlatego salony zamawiają suknię o rozmiar większą, aby później mieć z czego zwężać i dopasowywać.

Pomijam już aspekt szycia w krajach typu Indie, Tajwan, Chiny, gdzie ludzie pracują za grosze (byłam, widziałam, nie wspieram), a suknia poprzez wielu pośredników trafia do salonu. Każdy musi to rozważyć sam dla siebie.

Warto jednak dokładnie sprawdzić, gdzie szyte są dane suknie. To, że wysyłane są z Włoch, to wcale nie oznacza, że tam są szyte od postaw (choć to marketingowo dobrze brzmi „włoska suknia ślubna”). Często wszywana jest tam po prostu metka typu „made in Italy” i robione są drobne wykończenia, aby formalnościom stało się zadość.

Wyjątkowe suknie ślubne się szyje.

Czym się różni Atelier od pracowni krawieckiej?

Różnic jest bardzo dużo, ale mało kto ma ich świadomość. W przeciwieństwie do typowej pracowni krawieckiej, która najczęściej tylko szyje dokładnie to, co chcesz, w Atelier możesz liczyć na:

  • kompleksową analizę figury Panny Młodej (określenie mocnych i słabych punktów, optymalnych fasonów sukni)
  • doradztwo stylistki w zakresie każdego elementu sukni
  • wypracowanie kilku różnych projektów sukien, podkreślających mocne strony figury Panny Młodej i równocześnie tuszujących jej mankamenty
  • otwartą, szczerą i przede wszystkim fachową dyskusję nad projektem
  • dobór tkanin, wzorów koronki i haftu – możliwość przyłożenia tkaniny, poczucia jej zmysłami
  • omówienie pozostałych szczegółów wizerunku ślubnego (makijażu, fryzury, biżuterii, kwiatów, itp.)

Jednocześnie możemy tutaj dowolnie łączyć kroje i zdobienia, dzięki czemu suknia w ostateczności z pewnością będzie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Profesjonalne atelier mody posiada duże możliwości warsztatowe, sprzętowe, a także niezbędne doświadczenie, aby zapewnić Pannie Młodej szerokie doradztwo z zakresie stylizacji ślubnej, oparcie i komfort psychiczny starając się, aby w dniu ślubu wyglądała olśniewająco. Dlatego pomaga w doborze odpowiedniej sukni, jej kroju, rozmiaru, długości, a także pomoże przy dobieraniu dodatków.

Szukasz w Poznaniu Atelier, które potrafi zaprojektować i uszyć suknię ślubną na miarę? Zapraszam do obejrzenia naszych projektów sukien.
Zobacz suknie