Szycie na miarę sukni w Poznaniu

Szycie na miarę zaczyna się od marzenia

Dla mnie, jako projektantki szycie sukni na miarę wiąże się przede wszystkim z poznaniem drugiego człowieka. Najczęściej zaczynamy od niespiesznych konsultacji. Wtedy w ich trakcie poznajemy się. Klientki opowiadają mi o tym, o jakiej sukni marzą, jakie wrażenie chcą wywrzeć na ukochanej osobie. Ale także dowiaduję o tym, co w sobie lubią, a czego nie chciałyby eksponować.

Szycie miarowe sukni bazuje zatem na dużym zaufaniu do krawcowej. Zaufanie sprawia, że klientki otwierają się. A ja je poznaję. Analizuję to, co słyszę. Analizuję to, co widzę: ich zachowanie, ekspresję, figurę.

Dopiero wtedy wyciągam kredkę, ołówek i zaczynam rysować pierwszy projekt sukni ślubnej czy wieczorowej. Rysunek żurnalowy ma swoją krawiecką magię. W takcie rozmowy zmienia się. Dokładamy do sukni kolejne elementy: dekolt, tren, koronki.

Odręczny rysunek sukni szytej na miaręw Atelier Kamy Ostaszewskiej

Podczas rozmowy tworzymy i rysujemy Twoją wymarzoną suknię. Później szyję ją na miarę.

Kim jest krawiec czy krawcowa szyjąca suknie na miarę?

Krawcowa, krawiec szyjący na miarę to nie tylko rzemieślnik. Myślę, że w tej dziedzinie równie ważna jest umiejętność słuchania klientek. W moim atelier w Poznaniu czuję, że ematia i umiejętności „psychologiczne” są bardzo potrzebne.

Co szyję?

Szyję na miarę przede wszystkim suknie:

Dla kogo szyję na miarę?

Do moich klientek najczęściej zaliczają się mieszkanki Poznania. Natomiast miałam wiele dziewczyn i kobiet, które przyjeżdżały do mnie szyć z Warszawy, Łodzi czy Wrocławia.

Przeczytaj, jak wygląda proces szycia na miarę w moim atelier.

Suknie uszyte dla klientek

Zapraszam do obejrzenia zdjęć sukien i sukienek, które uszyłam dla swoich klientek.

Szycie na miarę sukni w Poznaniu 26 stycznia, 2023