Szycie sukien ślubnych i wieczorowych na miarę. Krok po kroku.

Szycie sukien ślubnych to sztuka łączenia wyobraźni projektanta ze znajomością krawieckiego fachu.

Sukienka spełniła swoje zadanie i na schodach ratusza, na motorze, w słońcu, a nawet potem gdy zaczął padać deszcz i w ulewie biegliśmy do szpitala (nieplanowany zabieg bliskiej osoby). Teraz już wiem, że szycie sukienki ślubnej jest czymś osobistym, intymnym i nie wyobrażam sobie żeby powierzyć ją byle komu, czy też kupić gotowca z salonu.
Ja wiem, że powierzyłam tę kwestię najwłaściwszej osobie.

List Magdy Jurkiewicz, mojej Panny Młodej, napawa mnie dumą i daje pewność, że naprawdę wyjątkowe suknie się szyje.

W naszym Atelier wszystkie modele ślubne i wieczorowe szyte się na miarę wg naszych projektów lub indywidualnych pomysłów Panien Młodych.

Nowe klientki często pytają, w jaki sposób powstają ich suknie? Odpowiedzi na najczęstsze pytania, związane ze suknią ślubną, znajdziesz tutaj. Poniżej pragnę w skrócie przedstawić, na czym polega uszycie sukni ślubnej lub wieczorowej na Twoje indywidualne zamówienie.

Krok 1: Niezobowiązące konsultacje

Dobra krawcowa w Poznaniu
Jest to pierwsze nasze spotkanie, poprzedzone najczęściej korespondencją mailową. To czas na wzajemne poznanie i sprawdzenie, czy się dobrze rozumiemy.

Każda suknia, którą później szyjemy, jest efektem wspólnych rozmów i burzy pomysłów z obu stron.

Jestem doświadczoną stylistką i projektantką. Umiem też słuchać przyszłych Panien Młodych. Bardziej niż na realizacji swojej wizji, zależy mi na tym, abyś dobrze wyglądała i czuła się w sukni, którą kiedyś uszyjemy dla Ciebie. Dlatego podczas tej pierwszej rozmowy dowiesz się ode mnie, w czym dobrze będziesz wyglądać, a jakich fasonów musisz unikać.

Efektem tego spotkania jest podpisanie umowy oraz ustalenie terminów przymiarek i ostatecznego odbioru sukni.

Krok 2: Szycie sukni i przymiarki

Suknia z koronkową stójką MiuNa pierwszej przymiarce powstaje szkielet sukni, który następnie dopasowywany jest do figury.

Na kolejnych spotkaniach układamy hafty, układamy kamyczki, ustalamy długość sukni, dobieramy welon, pasek czy fascynator, cały czas pamiętając o podkreśleniu walorów sylwetki i charakteru Panny Młodej.

Dbam o to, aby szyta suknia była nie tylko piękna i doskonale skrojona, ale również wygodna.

Jeżeli będziesz miała takie życzenie, na ostatnią przymiarkę możemy zaprosić zaprzyjaźnionego fotografa, który wykona dla Ciebie pamiątkowe zdjęcia.

Tym bardziej, że ostatnia przymiarka to również rozmowa o makijażu ślubnym i fryzurze, biżuterii i innych dodatkach, dopełniających stylizację na dzień ślubu.

Zobacz nasze suknie szyte na miarę

Odbiór sukni

To najpiękniejszy etap szycia sukni na miarę. Wtedy ostatni raz mierzysz suknię i upewniamy się, że wszystko jest tak, jak to sobie wymarzyłaś.

Każda Panna Młoda otrzymuje odprasowaną suknię w firmowym pokrowcu, który zabezpieczy ją na czas transportu. Pamiętaj proszę, aby suknia wisiała, a nie została złożona na pół i niepotrzebnie się gniotła.

Byłoby mi bardzo miło, jeżeli będziesz o mnie pamiętała również po ślubie czy weselu. Listy i zdjęcia od moich Panien Młodych stanowią dla mnie najważniejszą opinię o Atelier.

Dobra krawcowa w Poznaniu