Najczęstsze pytania o szycie sukni ślubnej

Jak długo trwa szycie sukni ślubnej? Kiedy trzeba podpisać umowę? Ile jest przymiarek? Pytań nurtujących Pannę Młodą jest wiele. Odpowiedzi na najpopularniejsze z nich znajdziesz tutaj.

Zobacz nasze projekty sukien ślubnych

Gdzie i u kogo uszyć suknię ślubną w Poznaniu?

Panna Młoda w koronkowej sukni ślubnej z bukietem kwiatów

Siostra Kamy Ostaszewskiej, Aleksandra do ślubu poszła również w sukni z Atelier :)

Jeżeli stoisz przed dylematem, u kogo uszyć swoją wymarzoną suknię ślubną, serdecznie zapraszam do swojej pracowni krawieckiej, Atelier Ostaszewska. Pamiętaj, że suknie w Poznaniu nie tylko ulica Głogowska, Hetmańska czy Półwiejska :)

Od lat specjalizujemy się w projektowaniu i szyciu sukien ślubnych na miarę. W tym czasie uszyłyśmy kilkaset sukien ślubnych systematycznie dbając o wzrost jakości naszej marki Ostaszewska.

Naszym atutem jest fakt, że Klientka ma bezpośredni kontakt z projektantką, która prowadzi nas od pierwszego spotkania, towarzyszy nam podczas wszystkich przymiarek aż do finalnego odbioru.

Szyjemy nie tylko dla Panien Młodych z Poznania. Do naszych Klientek należą też dziewczyny z Warszawy, Szczecina, Wrocławia, czy nawet dalekiego Podkarpacia. Szyją u nas również kobiety Polki z Anglii, Irlandii czy bardziej egzotycznej Islandii.

Szukasz sprawdzonej krawcowej w Poznaniu?

Opinie moich klientek, w postaci listów, zdjęć czy filmów znajdziesz tutaj. Mi dają one nadzieję i chęć do dalszego rozwoju, dla Ciebie są wiarygodnym źródłem opinii.

Czy trzeba umówić się na pierwsze spotkanie?

Tak. Ponieważ jesteśmy kameralnym Atelier, dla każdej klientki rezerwujemy czas na konsultacje i spokojną rozmowę przy kawie. Dzięki temu mamy pewność, że nie musimy się spieszyć i możemy spokojnie tworzyć kreację ślubną dla Ciebie.

Jak długo szyje się suknię ślubną? Ile czasu trwa szycie sukni ślubnej? Ile wcześniej powinnam się zgłosić do krawcowej?

Panna Młoda s suknie ślubnej w sesji plenerowej leży na drzewie.

Suknie w obiektywie Arka Zaremby.

To trudne pytania. Odpowiedź zależy bowiem od terminu i obłożenia zleceniami. Z reguły szycie sukni zaczynamy około 3 miesiące przed datą ślubu, tak aby Panna Młoda odebrała suknię najpóźniej tydzień do dwóch tygodni przez ślubem.

Wyjątek stanowią suknie ciążowe. Szycie sukni dla Panny Młodej z brzuszkiem zaczynamy 2-3 tygodnie przez ślubem. Odbiór przypada wtedy na kilka dni przed dniem ślubu.

Zobacz nasze projekty sukien ślubnych

Ile jest przymiarek?

Z reguły mamy 3 przymiarki rozłożone w czasie. Ważne, aby na drugą i trzecią przymiarkę przynieść buty, których obcas będzie miał wysokość taką, jak buty do ślubu. Ustalamy wtedy długość sukni, więc buty stanowią tutaj decydujący element.

Kiedy podpisać umowę i zarezerwować termin szycia?

Jeżeli ślub planujesz w terminie od kwietnia do września, zachęcam do wcześniejszego podpisania umowy i rezerwacji terminu. Bezpiecznym i najbardziej elastycznym terminem jest 3-6 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Wtedy mamy jeszcze dużą swobodę w ustalaniu terminów przymiarek. Im później tym, kalendarz bardziej się zagęszcza, choć zawsze warto napisać i zapytać.

Czy można uszyć swój projekt sukni?

Tak. Nie kopiujemy jednak projektów innych, co najwyżej wykorzystujemy je jako inspirację podczas konsultacji. Zależy mi bowiem na tym, abyście mówiły, że tworzyłyście swój projekty sukni u Kamy Ostaszewskiej, a nie, że Kama Ostaszewska uszyła Wam suknię, np. Very Wang.

Czy można uszyć u Was suknię ślubną dla puszystych (size+)?

Oczywiście. Każda z nas ma prawo czuć się wyjątkowo w swojej sukni ślubnej. Serdecznie Cię zapraszam: razem podkreślimy auty Twojej figury, a schowamy to, co trzeba :) Spod naszej ręki wyszło już wiele sukien dla Panien Młodych o bardziej apetycznych kształtach.

Czy można uszyć suknię ślubną ze zdjęcia?

Zdjęcie może stanowić dla nas punkt wyjścia do ustalenia indywidualnego kroju. Nie kopiujemy sukienek innych projektantów, natomiast mogą one stanowić dla nas inspirację.

Niektóre projekty naszych sukienek ślubnych możemy uszyć, znając jedynie wymiary Panny Młodej.

Kupno nowej sukni czy szycie u krawcowej?

Natalia Rubiś z mamą oglądają suknię z Atelier Kamy Ostaszewskiej w Hotelu Starym w Krakowie.

Natalia Rubiś z mamą oglądają suknię z Atelier

Moje motto Wyjątkowe suknie ślubne się szyje oddaje sens i filozofię mojego Atelier. Szyjąc suknię w klimatycznej pracowni, tworzymy wyjątkowe wspomnienia, których nie znajdziesz w salonie czy innym supermarkecie z sukniami. Chciałabym, abyś kiedyś po latach nadal mile wspominała doświadczenia z szycia sukni u mnie. Może kiedyś Twoja córka też do mnie zawita, kto wie ?

Zobacz, jak inne dziewczyny wspominały przeżycia z szycia sukni w naszym Atelier.

W jakim stanie otrzymam suknię?

Suknia zawsze jest odczyszczona, odprasowana i w dużym pokrowcu. Po wyjęciu gotowa do założenia w wielkim dniu.

Czy uszytą suknię można oddać do komisu?

Tak, suknie uszyte w naszym atelier przyjmujemy do komisu.

Czy suknię ślubną można również wypożyczyć?

Wypożyczamy nasze suknie wystawowe, eventowe, pokazowe. Nie szyjemy natomiast sukien ślubnych na tzw. wypożyczenie.

Czy szyjecie suknie ślubne dla Mamy Pani Młodej / Pana Młodego i świadkowej?

Tak. Projekty takich sukien, znajdziesz tutaj.

Serdecznie zachęcamy, abyś na pierwsze konsultacje przyszła ze swoją Mamą. Myślę, że i dla niej stworzymy kreację, która sprawi, że poczuje się wyjątkowo w tym ważnym dla Ciebie i dla niej dniu.

Jakich sukni nie szyjemy?

Nie kopiujemy sukni innych projektantów.

Nie szyjemy sukni, gdy krój sukienki nie będzie wyglądał dobrze na figurze Panny Młodej.

Jakie bonusy oferujecie?

Zależy nam, aby Panna Młoda wyszła z naszej pracowni w kompletnej stylizacji ślubnej. Dlatego dodatkowo oferujemy ręcznie robione przez nas fascynatory ślubne (zwane toczkami, woalkami, stroikami), profesjonalny makijaż i fryzury ślubne, wykonywane przez doświadczoną wizażystkę-plastyczkę.

Zobacz nasze projekty sukien ślubnych

Jak obsługujecie reklamacje?

Projektantka Kama Ostaszewska w Atelier z suknią wieczorową na manekinie.

Zapraszam do Atelier. Kama Ostaszewska.

Najlepszym sposobem na obsługę reklamacji, jest niedopuszczanie do niej. Jesteśmy pewni, że do reklamacji nie dojdzie, gdy będziemy trzymali się ustalonych wspólnie prostych reguł współpracy.

Dlatego doradzamy naszym Pannom Młodym:

Na spotkania i przymiarki przyjdź z kimś bliskim (mamą, siostrą, przyjaciółką).

Dzięki temu unikamy sytuacji, gdy podczas odbioru okazuje się, że mama miała zupełnie inne wyobrażenie o sukni i wtedy musimy wszystko zacząć od początku i w dużo większym stresie.

Dbaj o sukienkę, gdy jest już u Ciebie. Nie prasuj jej sama!

Niech sukienka wisi w naszym pokrowcu na szafie lub w przejściu między drzwiami i spokojnie oddycha. Dzięki temu nie będziesz musiała jej jeszcze raz prasować po odbiorze. Najczęściej żelazka, które idealnie prasują dżinsy, nie nadają się do prasowania delikatnych tkanin, z których uszyte są suknie na ślub.

Dopytaj, jeżeli nie jesteś pewna

Jeżeli nie wiesz, czy dana tkanina jest materiałem syntetycznym czy naturalnym – zapytaj. Próbkę tkaniny, którą razem ustalamy przy podpisaniu umowy załączamy do dokumentów. Dzięki temu masz pewność, że sukienka będzie uszyta dokładnie z tych tkanin, które ustaliłyśmy.

Sukienka, to nie kostium wyszczuplający

Suknia ślubna czy wieczorowa powinna być dopasowana, ale nieco luźna. Natomiast może być uszyta za ciasno, aby fizycznie wyszczuplić sylwetkę.

Nie zakładaj też, że cały wieczór będziesz „na wciągniętym brzuchu”. Jest to nierealne i w pewnym momencie szew czy zamek mogą nie wytrzymać. Takie jest smutne prawo fizyki.

Dlatego podczas przymiarek nie proś, abyśmy uszyły sukienkę „jeszcze ciaśniej, jeszcze ciaśniej” :) Zaufaj nam nieco w tej sprawie :)