Czy i gdzie warto uszyć suknię ślubną na miarę w Poznaniu?

Atelier mody, które specjalizuje się w szyciu sukien ślubnych na miarę, stanowi, moim zdaniem, idealne rozwiązanie dla Panien Młodych, które pragną mieć suknię wyjątkową i dopasowaną do wymagań figury. Celem jest zaprojektowanie i uszycie kreacji, która ma być niepowtarzalna i niespotykana w żadnym salonie z sukniami ślubnymi.

Czy suknie w salonach są szyte na miarę?

Piękna Natalia w sukni tuż przed wyjściem

Natalia Rubiś uszyła swoją przepiękną suknię na miarę w Atelier Kamy Ostaszewskiej.

Suknie ślubne szyte w atelier dają gwarancję bycia faktycznie na miarę. Świadczą o tym m.in. przymiarki, szczególnie ta pierwsza, na której jeszcze nie ma gotowej sukni ze zdobieniami, tylko główna forma i kształt.

Suknie dla salonów są szyte najczęściej na standardowy europejski rozmiar (np. 38) i później dopasowywane do figury w przysalonowej pracowni krawieckiej. Dlatego salony zamawiają suknię o rozmiar większą, aby później mieć z czego zwężać i dopasowywać.

Pomijam już aspekt szycia w krajach typu Indie, Tajwan, Chiny, gdzie ludzie pracują za grosze (byłam, widziałam, nie wspieram), a suknia poprzez wielu pośredników trafia do salonu. Każdy musi to rozważyć sam dla siebie.

Warto jednak dokładnie sprawdzić, gdzie szyte są dane suknie. To, że wysyłane są z Włoch, to wcale nie oznacza, że tam są szyte od postaw (choć to marketingowo dobrze brzmi „włoska suknia ślubna”). Często wszywana jest tam po prostu metka typu „made in Italy” i robione są drobne wykończenia, aby formalnościom stało się zadość.

Wyjątkowe suknie ślubne się szyje.

Czym się różni moje Atelier w Poznaniu od pracowni krawieckiej?

Różnic jest bardzo dużo, ale mało kto ma ich świadomość. W przeciwieństwie do typowej pracowni krawieckiej, która najczęściej tylko szyje dokładnie to, co chcesz, w Atelier możesz liczyć na:

  • kompleksową analizę figury Panny Młodej (określenie mocnych i słabych punktów, optymalnych fasonów sukni)
  • doradztwo stylistki w zakresie każdego elementu sukni
  • wypracowanie kilku różnych projektów sukien, podkreślających mocne strony figury Panny Młodej i równocześnie tuszujących jej mankamenty
  • otwartą, szczerą i przede wszystkim fachową dyskusję nad projektem
  • dobór tkanin, wzorów koronki i haftu – możliwość przyłożenia tkaniny, poczucia jej zmysłami
  • omówienie pozostałych szczegółów wizerunku ślubnego (makijażu, fryzury, biżuterii, kwiatów, itp.)

Jednocześnie możemy tutaj dowolnie łączyć kroje i zdobienia, dzięki czemu suknia w ostateczności z pewnością będzie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Profesjonalne atelier mody posiada duże możliwości warsztatowe, sprzętowe, a także niezbędne doświadczenie, aby zapewnić Pannie Młodej szerokie doradztwo z zakresie stylizacji ślubnej, oparcie i komfort psychiczny starając się, aby w dniu ślubu wyglądała olśniewająco. Dlatego pomaga w doborze odpowiedniej sukni, jej kroju, rozmiaru, długości, a także pomoże przy dobieraniu dodatków.

Szukasz w Poznaniu Atelier, które potrafi zaprojektować i uszyć suknię ślubną na miarę? Zapraszam do obejrzenia naszych projektów sukien.
Zobacz suknie