Jaką sukienkę założyć na studniówkę?

Na początku tego roku otrzymałam krótki list od młodej dziewczyny i gorączkową prośbą o pomoc w wyborze sukienki na studniówkę. W wyniku dalszej korespondencji, spotkałam się z Kasią w Atelier i przekazałam jej pakiet tajemnych zasad wyboru sukienki studniówkowej :)

Witam Pani Kamo – napisała Kasia – mam wielki dylemat i problem. Za trzy tygodnie mam studniówkę, a ja nadal nie mam sukienki, ba nawet pomysłu, jak mogłaby wyglądać. Długa czy krótka? Kolor?? A co pasuje do mnie? Każde kolejne pytanie jest jeszcze trudniejsze, bo jak pogodzić szerokie ramiona z niewielkim biustem? No a buty? (..) POMOCY!!!!

Zobacz projekty sukienek na studniówkę z naszego Atelier

Długa sukienka na bal maturalny – krótka na studniówkę

Długa suknia raczej nie wydaje mi się dobrym pomysłem na imprezę studniówkową, choć to wszystko zależy od przyjętej formy balu. Z tego powodu polecałabym Wam raczej krótkie zwiewne sukienki, które pięknie wirują w tańcu i reagują na ruch ciała.

Studniówka jest sexy

Osobiście bardzo polecam moim klientkom bardziej seksowne wersje sukienek na studniówkę, np. wiązane z tyłu bombki, które przepięknie eksponują nogi oraz odsłaniają plecy. Bardzo lubię również wszelkiego typu przezroczystości, które kuszą i intrygują, nie tracąc nic z elegancji i wyrafinowania. Sama wiem, że sukienki na studniówkę mają zrobić wrażenie nie tylko na nas samych. Przede wszystkim na kimś innym

Zobacz projekty sukienek na studniówkę z naszego Atelier

Kolor

Póki co na studniówkach króluje czerń i wyraziste kolory: granat, czerwień. Choć dziewczyny coraz częściej wybierają również mocniejsze błękity i zielenie w kolorze świeżej trawy.

Kupować czy szyć?

Oczywiście, że projektować indywidualnie i szyć. Dzięki temu Twoja sukienka będzie wyjątkowa i na 100% nikt nie będzie miał takiej samej. W praktyce na dużych imprezach zawsze znajdą się dwie osoby, które kupowały kreacje w tej samej sieciówce.

Uszyj suknię, którą będziesz błyszczeć na kolejnych imprezach

Inwestując w suknię, warto uszyć taką, którą wykorzystasz jeszcze na inne okazje i imprezy. Stąd też można zauważyć odwrót od długich sukien na studniówkę, które później nieco trudno wykorzystać (choć oczywiście można, np. na wesele). Natomiast krótką, seksowną sukienkę zawsze chętnie założymy, np. na osiemnastkę czy urodziny.