Suknia ślubna Karoliny Gruszki w serialu „Dom pod Dwoma Orłami”

Od 1-go stycznia 2023 na antenie TVP1 można oglądać 10-odcinkowy serial historyczny „Dom pod Dwoma Orłami” z Karoliną Gruszką w obsadzie. Karolina Gruszka w scenie ślubu ubrana jest w suknię ślubną i welon z mojego atelier.

Karolina Gruszka w suknia Kamy Ostaszewskiej
Na planie serialu „Dom pod dwoma orłami” Karolina Gruszka wystąpiła w sukni z atelier Kamy Ostaszewskiej z Poznania. Źródło: Oficjalny zwiastun serialu.

Był rok 2020, początek pandemii i całej serii lockdownów i ograniczeń. Branża ślubna zamarła. W tym trudnym czasie późnym wieczorem zadzwonił telefon. W słuchawce głos znanej polskiej kostiumolog, Magdaleny Rutkiewicz-Luterek. Powiedziała parę słów o planowanym serialu i zapytała, czy nie chciałabym uszyć sukni ślubnej dla Karoliny Gruszki, grającej w tym serialu młodą Zofię Szablewską. 

 I tak rozpoczął się etap twórczy współpracy z ekipą serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. 

„To było ciekawe wyzwanie i moja pierwsza poważna współpraca z branżą filmową. Dlatego jestem szczególnie dumna z tego, że suknia zrobiła wrażenie na Pani Karolinie i Pani Magdalenie. A komplementy z ich ust, porównujące projekt i jakość wykonania do znanych polskich domów mody, były mi szczególnie miłe.” 

Kama. Ostaszewska

Suknia ślubna w stylu lat 20-stych dla Karoliny Gruszki powstawała w Atelier jesienią 2020 roku. 

To prosta długa suknia ślubna w stylu lat 20-tych z obniżoną talią i rękawami „bufkami”  wykończonymi szerokim koronkowym mankietem zapinanym na małe guziczki. Zbluzowany przód sukienki opadał na koronkowy pasek. Całość ozdobiona długim trenem i pęknięciem na plecach. Kreację uzupełnił długi welon z czepkiem, zdobiony ręcznie naszywanym bogatym haftem i upinanymi żywymi kwiatami.

Karolina Gruszka w sukni od Kamy Ostaszewskiej (serial „Dom pod Dwoma Orłami”). Źródło: Oficjalny zwiastun serialu.

Miałam przyjemność być również na planie serialu w skansenie w Nowej Suchej i poznać osobiście Karolinę Gruszkę.

Karolina Gruszka i Kama Ostaszewska na planie „Domu pod Dwoma Orłami”
Karolina Gruszka i Kama Ostaszewska na planie „Domu pod Dwoma Orłami”

Zapraszam także do obejrzenia zwiastunu serialu: