Suknie ślubne i wieczorowe dla kobiet w ciąży

Zainspirowana nieco ślubem Zosi, postanowiłam napisać kilka słów o sukniach ślubnych i wieczorowych dla Pań w ciąży.

Drogie dziewczyny, przychodząc do mnie do Atelier nie musicie się wstydzić swojego pięknego stanu. Razem stworzymy wygodną suknię, która podkreśli Wasze piękno i zachwyci bliskich.

Suknie ślubne i wieczorowe dla pań w ciąży z przepięknym brzuszkiem

Panie z ciążowym brzuszkiem, które trafiają do Atelier, mówią często, że szukając sukni dla siebie, we wszystkich wyglądały jak w worku. To nie jest wina brzuszka! Wynika to po prostu z modelu biznesowego salonów ślubnych – suknie szyte są przeważnie daleko za morzem czy nawet oceanem, a później tylko dopasowywane do figury na miejscu w Polsce.

Z tego względu trudno zamówić dopasowaną suknię na kilka miesięcy przed ślubem, gdyż ciężko przewidzieć, jak bardzo zmieni się nasza figura do dnia ślubu.

Dlatego w Atelier mamy zasadę, że suknie ślubne i wieczorowe dla Pań z brzuszkiem szyjemy na około tydzień przed ślubem czy weselem.

Pierwszą przymiarkę robimy około 3 tygodnie, natomiast ostatnią na kilka dni przed uroczystością. Dzięki temu mamy pewność, że będziemy miały sukienkę idealnie dopasowaną do naszej figury, podkreślającą jej atuty i maskującą ewentualne niedoskonałości.

KLIK: Zobacz nasze suknie ślubne i wieczorowe dla kobiet w ciąży

Jestem w ciąży. Czy mogę iść w białej sukni do ślubu?

Żyjemy w czasach, gdy same możemy o tym zdecydować. Biel – wg zwyczaju – to kolor, zarezerwowany dla niewinnych panienek, które dopiero po zamążpójściu będą miały dzieci.

Myślę, że czasy całkowitej i bezwzględnej „niewinności aż do ślubu” należą już do przeszłości. Coraz więcej Panien Młodych w ciąży, szyjących suknię w naszej pracowni, decyduje się na kolor biały, również do ślubu cywilnego. Dlatego – jeżeli jest to w zgodzie z Waszym sumieniem – sięgajcie spokojnie po biel i ecru :-)

Ciążowy brzuszek – podkreślić, czy może tuszować?

To częsty dylemat i powód do dyskusji międzypokoleniowych (szczególnie, gdy dziewczyny przychodzą ze swoimi mamami). Decyzję pozostawiam tutaj Wam, kochane Panny Młode. Moje doświadczenie są bardzo różne, stąd też trudno mi się tutaj jednoznacznie określić.

Jeżeli chcemy wyeksponować brzuszek, wybierzmy krój z delikatnymi marszczeniami, sukienki odcinane pod biustem.

Natomiast niezależnie od ostatecznej decyzji, pamiętajmy o tym, że suknia powinna być przede wszystkim wygodna, nie uciskać, podkreślać naszą urodę i sprawiać, że dobrze będziemy się czuły same ze sobą.

Jaki fason sukni będzie dla mnie odpowiedni?

Wszystko zależy od tego, w którym miesiącu będziemy, gdy staniemy przed ołtarzem. Położenie brzuszka może wtedy decydować o ostatecznym kroju sukienki.

Najpopularniejsze są m.in.:

  • greczynki – dzięki swojej delikatności i zwiewności
  • józefinki – to romantyczny krój, odcinany najczęściej pod biustem
  • na krótkim gorsecie, modelującym biust
  • odcinane pod biustem z kontrafałdami

Do tego wybierajmy miękkie tkaniny: dzianiny, muśliny, jedwabie.

KLIK: Zobacz nasze suknie ślubne i wieczorowe dla kobiet w ciąży