5 najpiękniejszych sukien ślubnych na rok 2023

Aby odpowiedzieć na pytanie, jakie suknie ślubne będą modne w roku 2023, zachęcam do zapoznania się z poniższą selekcją modeli sukien ślubnych:

  1. Kaaza
  2. Aio
  3. Maka
  4. Miu
  5. Kimuro

A oto dlaczego uważam, że są najpiękniejsze:

Suknia ślubna retro i vintage

Rok 2023 to bardzo miły dla mnie powrót do stylu retro i vintage. Osobiście bardzo lubię suknie w stylistyce lat 20-stych. Dlatego pierwszą propozycją jest suknia Kaaza, która łączy w sobie minimalizm, delikatność i unikalny klimat lat 20-stych. Do tego projekt cechuje się kobiecymi przeźroczystościami, bufiastymi rękawkami, które nadają jej wyjątkowo pięknego charakteru. To także ta suknia była bazą do stworzenia sukni dla Karoliny Gruszki w serialu „Dom pod Dwoma Orłami”.

Suknia ślubna w stylu retro lat 20-stych

Bogato zdobione suknia o kroju syreny

Drugą propozycją jest koronkowa sukienka z długimi rękawami i retro stójką o kroju syreny/rybki. Suknia jest bardzo elegancka i wysmakowana i w pewnym sensie dostojna. Stójka zastępuje biżuterię i nadaje kreacji charakteru vintage.

Koronkowa suknia ślubna na siatce z gołymi plecami

Suknia ślubna z tiulową spódnicą

Suknie tiulowe pojawiają się na ślubach cyklicznie. Na rok 2023 proponuję jednak ich połączenie z koronkową górą sukni i bardzo kobiecym dekoltem oraz koronkowymi plecami. Zdjęcia całego projektu sukni znajdziesz tutaj.

Suknia ślubna z tiulową spódnicą i konkowymi plecami.

Suknia ślubna retro o kroju syreny z tiulowym dołem

Pozostając w stylistyce retro z eleganckimi koronkami, proponuję suknię, którą łączy styl syreny z tiulowym wykończeniem dołu. Dzięki temu pozostajemy w klimacie vintage, uzupełniając go romantycznymi tiulem. Zdjęcia projektu sukni Miu, znajdziesz tutaj.

Suknia ślubna syrena z tiulowym dołem i koronkową górą

Krótka minimalistyczna sukienka retro

Dla Panien Młodych, które preferują nieco krótsze sukienki, polecam rozważenie modelu Kimuro. Suknia ta łączy w sobie minimalistyczną górę z pięknie wyeksponowanymi plecami. Spódnica stworzona z ręcznie naszywanych motywów kwiatowych podkreśli dziewczęcość i romantyczny charakter właścicielki.

Krótka prosta  i romantyczna sukienka ślubna z odkrytymi plecami i spódnicą z motywami kwiatowymi.