Suknie ślubne – jakie są przyszłoroczne trendy?

Za chwilę minie gorący okres wakacji i wiele z przyszłych Panien Młodych zacznie się intensywniej zastanawiać nad wyborem sukni ślubnej na przyszły rok.

W tym kontekście zadajemy sobie pytanie: jakie suknie ślubne będą modne w 2016 roku? Poniżej postarałam się zestawić kilka głównych cech kolekcji na kolejny rok od wybranych projektantów.

Będzie bardziej koronkowo

Koronki nadal królują, przekształcając się w suknie uszyte jedynie z haftowanych koronek.

Zuhair Murad

Zuhair Murad

Monique Lhuillier

Przeźroczyste tkaniny

W ich propozycjach znajdziemy projekty sukien bazujące na przeźroczystych materiałach z symetrycznymi i asymetrycznymi aplikacjami z haftów, często łączone ze spódnicami ze zwiewnych tkanin.

Zuhair Murad

Odsłonięte plecy i głębsze dekolty

Odsłonięte plecy, które są modne w tym roku, odnajdziemy również w przyszłym. Podobnie jak dzisiaj będą obszywane haftami i koronkami.

Wielu projektantów coraz głębiej odsłania również kobiecy dekolt. Wygląda na to, że trend ten utrzyma się również w 2016 roku.

Jenny Packmann

Vera Wang

Spódnice / dół sukni z licznymi falbanami

Marszczenia, falbany w dolnych częściach sukien zestawione zostaną z skromniejszą górą.

Monique Lhuillier

Monique Lhuillier

Monique Lhuillier

Dekolty w serduszko

Fasonem, który bardzo lubię, ze względu na to, że podkreśla naszą kobiecość i seksapil, są suknie z dekoltem w serduszko. Cieszy mnie, że ten element nadal będzie pojawiał się w Waszych inspiracjach :-)

Monique Lhuillier

Oscar de la Renta

Monique Lhuillier

Jaką suknię ślubną zatem wybrać?

Przede wszystkim słuchać siebie i wybrać taką kreację, która oddaje nasz charakter i w której będziemy się dobrze czuły przez całą uroczystość.

Zachęcam również do lektury wpisu, w którym omówiłam podstawowe zasady wybierania sukni. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię do znalezienia swojej własnej, niepowtarzalnej „tej jedynej”.

Z mojego Atelier

Zapraszam również do odwiedzenia naszej galerii: