Suknie wg. własnego projektu

Suknia ślubna, jako najważniejszy element wizerunku Panny Młodej, powinna być najwspanialsza ze wszystkich, jakie kiedykolwiek widziałaś. Idealnie dopasowana do figury, wzrostu, karnacji, osobistego gustu i charakteru kobiety.

Jednocześnie oferta krojów i fasonów projektantów jest bardzo duża – często tak duża, że trudno Ci się zdecydować na konkretny model i najchętniej połączyłabyś gorset z jednego modelu, plecy z innego, a spódnicę jeszcze z trzeciego. Jeżeli tak, to jesteś gotowa do uszycia sukni wg. indywidualnego projektu :)

Seksowna przezroczysta sukienka ślubna z haftami na tiulowej górze.

Seksowna sukienka dla odważnej Panny Młodej.
(projekt: Kama Ostaszewska)

Dlaczego warto szyć suknię wg. swojego projektu?

Coraz częściej Panny Młode decydują się na stworzenie i uszycie własnego projektu sukni ślubnej. Tworzone są one albo zupełnie od zera własną ręką Panny Młodej, jeśli posiada ona zdolności artystyczne w tym kierunku, bądź też z pomocą stylistki i projektantki w atelier mody. Projekt oczywiście żyje i ewoluuje aż do uzyskania ostatecznie dobrego wyniku według wymagań i oczekiwań Panny Młodej.

Własne projekty sukni ślubnych mają ostatnio wzięcie, szczególnie ze względu na przeświadczenie Panien Młodych o tym, że same wiedzą najlepiej w czym czują się dobrze i jak chcą wyglądać danego dnia. Ponadto to przecież one wiedzą jakie wybiorą dodatki, jaki będzie wystrój kościoła, sali weselnej, jak będzie wyglądał Pan Młody, druhny, a także jakim samochodem będą poruszać, czy chociażby jaką fryzurę będą miały.

Wszystkie te elementy mają wpływ na powstanie projektu sukni ślubnej, który ostatecznie wcielany jest w życie na przymiarkach podczas szycia, aż do osiągnięcia ostatecznej wersji, która ma być rzeczywistą suknią ślubną z marzeń.

Wyjątkowe suknie ślubne się szyje.

Przeczytaj dlaczego

Co zabrać na spotkanie do atelier mody?

Aby projektantka / stylistka mogła realnie ocenić Twój projekt musisz zadbać szczególnie o to, aby dobrze zrozumiała Twoją wizję i oczekiwania.

Dlatego na spotkanie warto zabrać:

  • rysunek poglądowy sukienki wraz z zaznaczonymi głównymi punktami (np. kształt dekoltu, ramiączka, stopień rozkloszowania sukni, gdzie marszczenia, itp.)
  • zdjęcia sukien, na których się wzorowałaś (wtedy pokażesz, np. że plecy stąd, dekolt stamtąd)
  • otwartą głowę na dyskusję

Jeżeli nie jesteś pewna, co do projektu, to najlepiej poszukaj jeszcze innego rozwiązania. Natomiast, jeżeli nie możesz się zdecydować, który wybrać, masz kilka rozwiązań:

  • skonsultuj się z koleżankami, przyjaciółkami, mamą.
  • udaj się do atelier mody, które umożliwią porady stylistyczne na etapie tworzenia projektu.
  • jeżeli mieszkasz w Poznaniu, umów się ze mną :)

Trend czy fanaberia?

Myślę, że tworzenie swoich własnych projektów sukni ślubnych, powoli staje się modą. Dzięki temu każda Panna Młoda staje się niepowtarzalna. Jej suknia ślubna nie występuje w żadnym katalogu, jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowość, oryginalność i unikatowość – trzy przykazania przy tworzeniu własnych projektów :)