Suknie szyte na miarę wg. własnego projektu

Suknia ślubna, jako najważniejszy element wizerunku Panny Młodej, powinna być najwspanialsza ze wszystkich, jakie kiedykolwiek widziałaś. Idealnie dopasowana do figury, wzrostu, karnacji, osobistego gustu i charakteru kobiety.

Jednocześnie oferta krojów i fasonów projektantów jest bardzo duża – często tak duża, że trudno Ci się zdecydować na konkretny model i najchętniej połączyłabyś gorset z jednego modelu, plecy z innego, a spódnicę jeszcze z trzeciego. Jeżeli tak, to jesteś gotowa do uszycia sukni wg. indywidualnego projektu :)

Seksowna przezroczysta sukienka ślubna z haftami na tiulowej górze.

Seksowna sukienka dla odważnej Panny Młodej.
(projekt: Kama Ostaszewska)

Dlaczego warto szyć suknię wg. swojego projektu?

Coraz częściej Panny Młode decydują się na stworzenie i uszycie własnego projektu sukni ślubnej. Tworzone są one albo zupełnie od zera własną ręką Panny Młodej, jeśli posiada ona zdolności artystyczne w tym kierunku, bądź też z pomocą stylistki i projektantki w atelier mody. Projekt oczywiście żyje i ewoluuje aż do uzyskania ostatecznie dobrego wyniku według wymagań i oczekiwań Panny Młodej.

Własne projekty sukni ślubnych mają ostatnio wzięcie, szczególnie ze względu na przeświadczenie Panien Młodych o tym, że same wiedzą najlepiej w czym czują się dobrze i jak chcą wyglądać danego dnia. Ponadto to przecież one wiedzą jakie wybiorą dodatki, jaki będzie wystrój kościoła, sali weselnej, jak będzie wyglądał Pan Młody, druhny, a także jakim samochodem będą poruszać, czy chociażby jaką fryzurę będą miały.

Wszystkie te elementy mają wpływ na powstanie projektu sukni ślubnej, który ostatecznie wcielany jest w życie na przymiarkach podczas szycia, aż do osiągnięcia ostatecznej wersji, która ma być rzeczywistą suknią ślubną z marzeń.

Wyjątkowe suknie ślubne się szyje.

Przeczytaj dlaczego

Co zabrać na spotkanie do atelier mody?

Aby projektantka / stylistka mogła realnie ocenić Twój projekt musisz zadbać szczególnie o to, aby dobrze zrozumiała Twoją wizję i oczekiwania. Wtedy szycie sukni ślubnej przebiegnie w szybki i spokojny sposób.

Dlatego na spotkanie warto zabrać:

  • rysunek poglądowy sukienki wraz z zaznaczonymi głównymi punktami (np. kształt dekoltu, ramiączka, stopień rozkloszowania sukni, gdzie marszczenia, itp.)
  • zdjęcia sukien, na których się wzorowałaś (wtedy pokażesz, np. że plecy stąd, dekolt stamtąd)
  • otwartą głowę na dyskusję

Jeżeli nie jesteś pewna, co do projektu, to najlepiej poszukaj jeszcze innego rozwiązania. Natomiast, jeżeli nie możesz się zdecydować, który wybrać, masz kilka rozwiązań:

  • skonsultuj się z koleżankami, przyjaciółkami, mamą.
  • udaj się do atelier mody, które umożliwią porady stylistyczne na etapie tworzenia projektu.
  • jeżeli mieszkasz w Poznaniu, umów się ze mną :)

Trend czy fanaberia?

Myślę, że tworzenie swoich własnych projektów sukni ślubnych, powoli staje się modą. Dzięki temu każda Panna Młoda staje się niepowtarzalna. Jej suknia ślubna nie występuje w żadnym katalogu, jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowość, oryginalność i unikatowość – trzy przykazania przy tworzeniu własnych projektów :)